X
Ubytování
Akční nabídka
Aktivity
Eventy
Gastronomie

Resort KYČERKA

ZJIŠŤUJEME PRO VÁS

novinky z Valašska

V sochách pod Kyčerkou je ukryta něha

Kalendář 24. února 2020
Viděno 1574 vidění

Miroslavu Valentovi se toho ohledně podnikání a lásky k motorkám napsalo hodně. Málokdo však ví, že pod jeho rukama vznikají řezbářské skvosty, které dýchají něhou a životním příběhem. Část jeho díla si můžete prohlédnout přímo pod hospodou Kyčerka, kde jeho přičiněním vznikla Galerie soch v životní velikosti. Prostřednictvím jejich příběhů se na chvíli můžete přenést v čase, do dob dávno minulých.

Kaple Sv. Huberta Velke Karlovice
Kaple Sv. Huberta Velke Karlovice

Procházka začíná u penzionu Gaudeamus. Na cestě potkáte pravého valašského draka, veselé lidové muzikanty a řemeslníky, kteří návštěvníkům ukazují výjevy ze života prostého lidu. Obzvláště v období zimy a hlavně Vánoc je velmi obdivován Valašský betlém, kaple sv. Huberta i Strom života. Galerie soch je volně přístupná. Vznikla při setkání umělců na sochařském řezbáriu a je rozmístěna ve svahu pod širým nebem v údolí Pluskovce.

Talent podědil po dědovi „Talent jsem zdědil po valašském dědovi, který byl řezbářem. S oblibou opracovával samorosty, vyřezával zajímavé kousky - hlavy na včelínech ve skanzenu pocházejí z jeho dílny. Ale než mě stačil něco naučit, odešel na druhý břeh... Škoda,“ přemýšlí nahlas Miroslav Valenta, který už od dětství nepustil tužku a pastelky z ruky. „Učitelé ze mě byli nešťastní - měl jsem pokreslené sešity a i v matematice se místo čísel a příkladů proháněla na stránkách zvířata,“ směje se při vzpomínce.

Přihlášení k odběru novinek

Naše odběratelé odměníme těmi nejlepšími novinkami z hotelu i kraje

Please wait...

Ďakujeme za registráciu!

Zatvoriť formulár
Resort kyčerka

Zeptejte se nás

* Povinný údaj
Zatvoriť formulár
Resort kyčerka

Zavoláme vám

Zatvoriť formulár

Kontakt

PENZIÓNY, CHALUPY, APARTMÁNY:
Akcia
Za každou rezervaci prostřednictvím webové stránky resortkycerka.cz garantujeme nejnižší online cenu. Pokud najdete nižší cenu kdekoli na internetu, dorovnáme tuto cenu a poskytneme vám dodatečnou slevu 5%. Záruka neplatí, pokud se ceny liší o 5 € nebo méně za den.
Zatvoriť formulár

Děkujeme za vaši rezervaci

Akcia
Za každú rezerváciu prostredníctvom webovej stránky resortkycerka.cz garantujeme najnižšiu online cenu. Ak nájdete nižšiu cenu kdekoľvek na internete, dorovnáme túto cenu a poskytneme vám dodatočnú zľavu 5%. Záruka neplatí, ak sa ceny líšia o 5 € alebo menej za deň.
nejlepší cena
garantovaná